• 608523545

Aktualności

Ostatni tegoroczny turniej – Bochnia 2012

przez Mariusz | w Nowości, Zawody | on Czerwiec 25, 2012

W ostatnią sobotę kończącego się już roku szkolnego wybraliśmy się na turniej do Bochni. W okrojonej mocno ekipie wystartowaliśmy w turnieju judo, który odbywał się 250 metrów pod ziemią w kopalni soli w Bochni. Start w tego typu warunkach to niesamowite przeżycie. Nasza 7 osobowa ekipa zdobyła tylko jeden medal. Dostaliśmy dużą lekcję pokory od sędziów, którzy nie potrafią sędziować i popełniają karygodne błędy. Wypowiedzi sędziego klasyfikatora pozostawię bez komentarza!!! Ale nie możemy całej winy zwalać na sędziów. Turniej był bardzo mocny wystartowało kilkuset zawodników z 10 państw europejskich. W kategoriach naszych zawodników było po 35 zawodników. Taki turniej to rewelacyjne doświadczenie. Możliwość walki z zawodnikami z Ukrainy, Słowenii, Niemiec i innych krajów podnosi umiejętności naszych Lemurów. Brązowy medal w kategorii do 36 kg zdobył Marcin Kowalski. Piękne rzuty, piękne ippony. Zabrakło trochę szczęścia z bardzo utalentowanym zawodnikiem ze Słowenii, z którym Marcin przegrał drugą walkę. W tej samej kategorii wagowej walczył też Michał Rybarczyk, którego okrutnie skrzywdzili sędziowie w walce o finał. Po czym Michał w walce o brązowy medal uległ swojemu klubowemu koledze Marcinowi Kowalskiemu. Rewelacyjnie spisał się tego dnia Kuba Golędzinowski. Nasza młoda, wschodząca gwiazda zajęła 5 miejsce po bardzo ciężkich pojedynkach ze starszymi przeciwnikami( Kuba ma dopiero 7 lat). Ładne i trudne pojedynki toczył Tymek Tornado Trąbicki, który tym razem bez miejsca na podium. Bracia Duda po jednym wygranym i dwóch przegranych walkach również nie zajęli miejsca na podium. Największą porażkę zaliczył Hubert Pasieczyński. Jedna przegrana walka, gdzie Hubert powinien wygrać tą kategorię. Na szczęście Hubert zna przyczynę swojej porażki i miejmy nadzieję będzie pracował nad tym żeby takie sytuację nie miały miejsca. Ten turniej kończy nasz sezon startowy. Już 30 czerwca rozpoczynamy obozy na których będziemy doskonalić nasze judo i poprawiać nasze umiejętności a także nabywać nowe. Będziemy przez wakacje ciężko pracować na nasze przyszłoroczne sukcesy. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i naszymi oczekiwaniami to przyszły sezon i przyszły szkolny rok będzie dla naszego klubu bardzo bardzo udany i obfity w medale:-)Duże brawa dla naszych zawodników!!!

No Comments do "Ostatni tegoroczny turniej – Bochnia 2012"