• 608523545

Zawody

Największy sukces w historii klubu – 2 miejsce na Pucharze Europy Julii Świątkiewicz!!! Oraz medale Mistrzostw Polski!!!

20160522_185829 W ostatni weekend 22 maja w niedzielę to był najbardziej owocny dzień w historii klubu!!! Julia Świątkiewicz zdobyła srebrny medal na Pucharze Europy w Bielsku-Białej jednym z czterech najtrudniejszych turniejów w Europie. Losowanie nie było łatwe a do finału cztery walki trzeba było wygrać. Od pierwszej walki Julia prezentowała się bardzo dobrze. Pierwsza walka wygrana bardzo pewnie. Druga walka wygrana w dogrywce przez piękne kouchi maki komi na yuko z bardzo silną Holenderką. W ćwierćfinale Julia miała przed sobą zawodniczkę z Turcji i po drugim ataku rzuciła ją na przepiękny rzut do tyłu i IPPON mamy półfinał. I w tym momencie Julia stanęła przed ogromną szansą bo stawka była bardzo duża finał Pucharu Europy i pełna kwalifikacja na Mistrzostwa Europy 2016. Przeciwniczką Julii utytułowana Niemka. Oprócz dwóch ataków na początku to Julia dyktowała warunki w tej walce i atakowała cały czas. Mimo to sędziowie dopiero w dogrywce postanowili półprzytomną Niemkę ukarać za brak aktywności i ogromna radość mamy finał!!!!! I mamy pierwszą w historii zawodniczkę, która będzie reprezentowała i walczyła dla kraju i klubu o medal Mistrzostw Europy w Finlandii na początku lipca!!! Sukces tym większy, że tylko dwie zawodniczki z całej męskiej i żeńskiej reprezentacji zdobyły medal na tym turnieju!!! Julia aktualnie jest Mistrzynią Polski w swojej kategorii. Ten tytuł wywalczyła dwa tygodnie wcześniej. Julia podczas Mistrzostw Europy będzie miała również zaszczyt reprezentować kraj w turnieju drużynowym więc mamy szanse na dwa medale. Teraz czas na ostatnie przygotowania i trzymamy kciuki!